Gezilecek Yerler

Gezilecek Yerler

Bu şirin ve küçük tatil kasabasında gerek merkezde gerekse de çevresindeki köylerde gezilecek bir çok yer bulabilirsiniz.

Deniz kıyısında olmasından ötürü otelleri, plajları, restoranları, kafeleri gibi sosyal hayatı canlandırıcı tesislerin olmasının yanında tarihi yerleri ve doğal güzellikleriyle ün yapmış mekanlarıyla Şile, her zaman İstanbulluların gözdesidir.

Şile’ye gelmişseniz, gezecek yer sayınız belli olsa da, aslında hafta sonlarını dolu dolu geçirebilmeniz için oldukça idealdir. İster deniz kıyısında, ister orman içerisinde, isterseniz de civar köylerde görüp keyifli vakit geçirebileceğiniz, bol bol fotoğraf çekebileceğiniz bir çok yer mevcuttur.

Şile Feneri : 150 yıl önce inşa edilen tarihi bir fenerdir. Hatta bu ilçenin simgesidir. 70 metre yüksekliğindedir.

Ağlayankaya : Sahilde, kayalıklar içerisinde, içinden devamlı su sızan büyük bir kayadır. Önünde, vuran dalgalar eşliğinde herkes fotoğraf çektirir.

Kumbaba Tepesi : Bölgedeki plajlardan bir tanesidir. Özelliği ise kumunun tedavi edici etkisidir. Kırmızı – turuncu renkli kumlar, radyoaktivite içerir.

Saklıgöl : Karamandere mevkiinde olan bir gölet, ormanlık alan içerisinde kalıp  muhteşem bir doğa ortaya çıkarmıştır.

Ocaklı Kale : Cenevizliler döneminde yapılmış olup, yüksekliği 12 metredir.

Hayvanat Bahçesi : Ahmetli Köyü çıkışında yer alan, nesli tükenen hayvanları korumak amacıyla 1995’te açılan küçük bir tesistir. Bir çok hayvan türünü burada görebilirsiniz.